HALK OYUNLARI YARIŞMASI İL FİNALİ

0
232

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde yürütülen okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlenen “Okullararası Halk Oyunları Yarışması İl Finali”nde dereceye giren okullara kupa ve ödülleri takdim edildi.

11 Şubat 2019 Pazartesi günü Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman ARICIOĞLU, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde gerçekleşen müsabakalarda 11 ekip mücadele etti. Öğrenci ve velilerin büyük ilgi gösterdiği ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman ARICIOĞLU, yarışmaya katılan tüm ekiplere ve çalıştırıcılarına başarılar diledi. 

Bengi projemizin en önemli adımlarından biri sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler diyerek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “Bizler, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde de en önde olmasını ve bu alanlarda kendilerini yetiştirmelerini çok önemsiyoruz. Halk oyunları da bizim için çok önemli; çünkü halk oyunları kültürümüzün yapı taşlarından biridir ve halkımızın duygularını, düşüncelerini, kültürünü geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe taşır. Bu güzel organizasyonda emeği geçen bütün çalıştırıcılarımıza ve okul müdürlerimizin şahsında tüm öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

12.02.2019

                                                                                                          Yakup YILDIZ

                                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.