CUMHURİYET AND. LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU SÖZÜ VERDİ

0
207

CUMHURİYET AND. LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU SÖZÜ VERDİ

Genç Kızlar Kategorisi Şampiyonu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin şampiyon öğrencileri, antrenör ve öğretmenleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu’nu ziyaret ettiler. Genç sporcularla birlikte ziyarete katılan, oryantiring sporunun Balıkesir’de yayılmasında öncü isimlerinden olan Koray Dever, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türkiye Oryantiring Şampiyonasında derece elde eden Cumhuriyet Anadolu Lisesi takımı, Uluslararası Okul Sporları Federasyonu tarafından 29 Nisan – 05 Mayıs tarihleri arasında Estonya-Otepaa kentinde düzenlenecek olan ISF / Liseler arası Dünya Şampiyonasına katılacak.

Takımlarımızın ve sporcularımızın başarılarının ilimizde oryantiring sporunun ne kadar geliştiğinin göstergesidir diyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arıcıoğlu, “Okul sporları içerisinde oryantiring eğlenceli bir doğa sporudur. Bu sporu yapan öğrencilerimizin fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren çocuklarımızın yeteneklerini olgunlaştıran bir spordur. Yetenekli öğrencilerimizin keşfedilmesi, takımlara kazandırılması yönünde çalışmalarımız devam edecek. Sizler de başarılarınızla bizlere gurur kaynağı olacaksınız. Dünya Şampiyonasında sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.​

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.