10 C
Balıkesir, TR
Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Etiketler Atatürk

Etiket: atatürk

Ata’nın sevdiği türküler hep bir ağızdan söylendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 97. yıl dönümü nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Müziği Topluluğu tarafından “Atatürk’ün En Sevdiği Türküler” adlı bir konser gerçekleştirdi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konserde türküler hep bir ağızdan söylendi.

“Atatürk’ün fikirlerine sahip çıkıyoruz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'e gelişinin 97. yıldönümü, Tren Garı'nda düzenlenen programla kutlandı. Balıkesir'in Gazi Mustafa Kemal Atatürk için önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz "Atatürk, böylesine vatanına ve bayrağına bağlı olan Kuvayi Milliye şehrini sık sık ziyaretleri ile şereflendirmiştir. Balıkesir, Atatürk’ü şehrimizde misafir etmenin gururunu o günden beri yaşamaktadır." dedi.

CHP’Lİ AHMET AKIN, ATATÜRK’ÜN BALIKESİR’E GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜNDE: -”İKTİDAR, ATATÜRK’ÜN BALIKESİR HUTBESİ’NDEN...

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 97 yıl önce Balıkesir’e gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün Zağanos Paşa Camii’nde yaptığı konuşmasını İktidara hatırlatarak, “İktidar, Devlet Adamı Atatürk’ün Balıkesir’i ve kahraman Türk Milleti’ni ne kadar önemsediğini gösteren bu konuşmadan feyzalmalıdır. Çünkü, tarihe Balıkesir Hutbesi olarak geçen Atatürk’ün hutbesi, o gün olduğu kadar bu güne de ışık tutuyor” dedi.

“97 yıl sonra aynı heyecan aynı gurur”

Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'i onurlandırmasıyla duyduğumuz gurur ve heyecanı, tüm Balıkesirliler olarak bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz.

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA