11 C
Balıkesir, TR
Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana Sayfa Etiketler Balıkesir büyükşehir belediyesi

Etiket: balıkesir büyükşehir belediyesi

Açık Veri Portalı hizmete girdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Açık Veri Portalı hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın benimsemiş olduğu; şeffaflık, hesap verilebilirlik ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda hayata geçirilen portal ile şeffaflığın ve katılımcılığın artırılması hedefleniyor. Belediye ve iştirakleri tarafından üretilen verilerin vatandaşların kullanımına açıldığı portala https://acikveri.balikesir.bel.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Başkan Yılmaz: Daha nice 100 yıllara

Başkan Yılmaz 100. yılda 100 çocukla videokonferansta buluştu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında, 100 çocukla videokonferansta bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Çocuklarımız, gençlerimiz, yarınlarımızın umutları bu 100 yıldan sonra Türkiye Cumhuriyetimizin daha nice 100 yılları kutlanır inşallah.” dedi.

Büyükşehir’den üreticilere müjde!

Büyükşehir, üreticilere desteği artırdı “Siz üretin biz destekleyelim” Dünyayı etkileyen salgın nedeniyle...

BAÇEM’in fideleri Milli Botanik Bahçesi’nde

Ankara’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Türkiye Milli Botanik Bahçesi’nde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM’in fideleri yetişecek. 44 farklı tıbbi ve aromatik bitki türünden 13 bin 913 fide, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Koleksiyonuna gönderildi.

Büyükşehir’den hasta nakil hizmeti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağında ve salgın süreci boyunca; evde bakıma muhtaç ve hastaneye gitmesi gereken vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil araçlarıyla hastanelere sevk edilerek muayene sonunda güvenli bir şekilde evlerine ulaştırılıyor.

Büyükşehir’den ihtiyaç sahiplerine destek

Büyükşehir dar gelirlinin yanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüsü salgını sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan 20 bin aileye gıda yardımında...

Büyükşehir, Balıkesir’i maskesiz bırakmıyor

Balıkesir’de maske ihtiyacının karşılanması için çalışan Büyükşehir Belediyesi, BALMEK vasıtasıyla maske ve tulum üretiyor. Evlerinden gönüllü olarak maske dikimine katkı sağlayan kadınlara da malzeme desteği veren belediye, ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde süreci yönetiyor.

Öğrencilere basketbol sözü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısına sosyal medyadan yanıt veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, virüs tedbirleri sona erip okullar açıldığında şehirdeki herhangi bir liseye giderek öğrencilerle basketbol oynayacağının sözünü verdi.

Kahraman itfaiyeci hayat kurtardı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Mehmet Poyraz Zeybek, yangına müdahale için gittiği evde mesleğine yakışır bir kahramanlığa imza attı. Kendi hayatı pahasına koruyucu ekipmanını dumandan...

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA