15 C
Balıkesir, TR
Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Etiketler Balıkesir gerçek

Etiket: balıkesir gerçek

Açık Veri Portalı hizmete girdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Açık Veri Portalı hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın benimsemiş olduğu; şeffaflık, hesap verilebilirlik ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda hayata geçirilen portal ile şeffaflığın ve katılımcılığın artırılması hedefleniyor. Belediye ve iştirakleri tarafından üretilen verilerin vatandaşların kullanımına açıldığı portala https://acikveri.balikesir.bel.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN!

KARESİ’DE 100. YILA 100 FİDAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter fidan dikimi gerçekleştirdi. Gazi TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında günün anlam ve önemine dikkat çekmek için 100 fidan toprakla buluştu.

Başkan Yılmaz: Daha nice 100 yıllara

Başkan Yılmaz 100. yılda 100 çocukla videokonferansta buluştu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında, 100 çocukla videokonferansta bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Çocuklarımız, gençlerimiz, yarınlarımızın umutları bu 100 yıldan sonra Türkiye Cumhuriyetimizin daha nice 100 yılları kutlanır inşallah.” dedi.

Karesi Belediyesi’nden 100. yıl coşkusuna bayraklı çağrı

Karesi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı kapsamında vatandaşlara şanlı Türk Bayrağı hediye etti.

SUBAŞI BALIKESİR’DE BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ YAVUZ SUBAŞI, GÖNEN HAYRA VE İLME HİZMET VAKFININ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI Gönen Hayra ve İlme Hizmet Vakfı 330 Metrekarelik Yeni Aşevi İnşaatı temeli atıldı. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sade bir törenle temel atma gerçekleştirildi.

Büyükşehir’den üreticilere müjde!

Büyükşehir, üreticilere desteği artırdı “Siz üretin biz destekleyelim” Dünyayı etkileyen salgın nedeniyle...

2 MİLYON 300 BİN HANEYE 1.000’ER TL NAKDİ DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1.000’er TL nakdi destek ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

BAÇEM’in fideleri Milli Botanik Bahçesi’nde

Ankara’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Türkiye Milli Botanik Bahçesi’nde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM’in fideleri yetişecek. 44 farklı tıbbi ve aromatik bitki türünden 13 bin 913 fide, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Koleksiyonuna gönderildi.

Büyükşehir’den hasta nakil hizmeti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağında ve salgın süreci boyunca; evde bakıma muhtaç ve hastaneye gitmesi gereken vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil araçlarıyla hastanelere sevk edilerek muayene sonunda güvenli bir şekilde evlerine ulaştırılıyor.

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA