12 C
Balıkesir, TR
Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Etiketler Itfaiye

Etiket: itfaiye

Kahraman itfaiyeci hayat kurtardı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Mehmet Poyraz Zeybek, yangına müdahale için gittiği evde mesleğine yakışır bir kahramanlığa imza attı. Kendi hayatı pahasına koruyucu ekipmanını dumandan...

BAKOM COVID-19 ile 24 saat mücadele ediyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerindeki binlerce insan gücünün, araç-gereç ve tesisatın aynı anda bir merkezden yönetilebilmesine olanak veren ayrıca ildeki tüm kurumlarla koordineli çalışan Balıkesir Afet Koordinasyon Merkezi (BAKOM) COVID-19 ile mücadelede 7/24 çalışıyor. BAKOM'da incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, dezenfekte stoklarının yeteri kadar olduğunu 102 ekip ile 1 milyon 500 bin m2 alanda 900 ton dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geleceğin itfaiyecileri Balıkesir’de yetişecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü açılacak. Böylece önümüzdeki eğitim döneminden itibaren geleceğin itfaiyecileri Balıkesir’de yetişecek. Balıkesir ve çevre iller için büyük avantaj sağlayacak.

Balıkesir’de gönüllü itfaiyeciler çoğalıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Gönüllü İtfaiyecilik uygulamasını yaygınlaştırıyor. Afetlere karşı daha bilinçli, eğitimli ve hazırlıklı toplum oluşturmak adına Gönüllü İtfaiyecilik uygulaması ile kentin her bölgesinde olaylara müdahale edebilecek kişiler yetiştiriliyor.

Balıkesir İtfaiyesi 2019’da 8 bin 70 olaya...

20 ilçede, 650 personel ve 164 araçla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2019 yılında toplam 8 bin 70 olaya müdahale etti. Yürütülen eğitim ve farkındalık çalışmaları neticesinde 2019'da bir önceki yıla oranla olayların sayısında bin 319 azalma görülürken müdahale süresinde ise 57 saniye iyileşme gösterildi.

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA