10 C
Balıkesir, TR
Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Etiketler Milli eğitim

Etiket: milli eğitim

Öğrencilere basketbol sözü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısına sosyal medyadan yanıt veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, virüs tedbirleri sona erip okullar açıldığında şehirdeki herhangi bir liseye giderek öğrencilerle basketbol oynayacağının sözünü verdi.

TÜBİTAK´TA BALIKESİR RÜZGÂRI ESMEYE DEVAM EDİYOR

“2020 Yılı TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 39 tanesi Balıkesir’e ait.

CHP’Lİ AHMET AKIN 51 OKULUN YIKIM KARARINA SERT TEPKİ VERDİ

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, depremle ilgili yaptıklarını uyarılarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dikkate alındığını ancak geç kalındığını söyledi. Ahmet Akın, “Balıkesir’de okullarımızın depreme hazır olmadığını Milli Eğitim Bakanlığı’nın 51 okulun yıkılması için aceleyle aldığı karardan anlamış olduk. Bu güne kadar aklınız neredeydi? Vatandaşlarımız şimdi endişe içinde. Plansız programsız yapılan bu işin sorumlusu Ankara’da masa başında Balıkesir için karar alanlardır” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı “İyi Dersler Şoför Amca” Projesini destekliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolü ile “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında altıncı yılına giren “İyi Dersler Şoför Amca” projesi her geçen yıl daha da gelişmeye ve etkisini artırmaya devam ediyor. Bu yıl iş birliği protokolüne dahil olan Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte daha da güçlenen proje kapsamında; öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin gelişimine ve öğrencilerin trafik güvenliği bilincin artması konusunda katkı sağlamaya devam edecek.

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA