11 C
Balıkesir, TR
Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana Sayfa Etiketler TARIM

Etiket: TARIM

BAÇEM’in fideleri Milli Botanik Bahçesi’nde

Ankara’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Türkiye Milli Botanik Bahçesi’nde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM’in fideleri yetişecek. 44 farklı tıbbi ve aromatik bitki türünden 13 bin 913 fide, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Koleksiyonuna gönderildi.

CHP’Lİ AHMET AKIN: ÇİFTÇİMİZ FEDAKAR...

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, çiftçilerin ekonomik sıkıntılarının giderek arttığını ağır bir yük haline gelen maliyetlerin azaltılması yönündeki taleplerinin en kısa zamanda yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Ahmet Akın, “Çiftçilerimiz üretim yapmak için kullandıkları elektriği çok pahalıya alıyor. Bu sadece bir kalem. Diğer kalemler, mazot, ilaç, gübre, sulama maliyetleri de eklediğinizde çiftçilerimiz kazanmıyor, zarar ediyor. Kazanamayan insan üretmeye devam eder mi? Etmez ama bizim çiftçimiz fedakardır! İşte iktidar bunu anlamıyor” dedi.

PANCAR ÜRETİCİSİNE ÇELİK’TEN MÜJDELİ HABER GELDİ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil ÇELİK; 2020-2021 üretim döneminde, pancar üreticilerinin en önemli konularından biri olan polar oranı konusunda; %12 poların altındaki tüm değerlerin %12 olarak değerlendirileceğini ifade etti.

GELECEĞİN MESLEĞİ TARIM

Başkan Yücel Yılmaz: Geleceğin mesleği tarım Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye’de tarımsal...

POPÜLER HABERLER

SON DAKİKA