AFGANİSTAN UYRUKLU 13 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

0
766

Afganistan Uyruklu 13 Düzensiz Göçmen Yakalandı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca  “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
Körfez Bölgesinde bulunan ilçelerden Yunanistan Ülkesi Midilli Adası’na Göçmen Kaçakçılığı yapılacağına dair istihbarî bilgi elde edilmiştir.
Elde edilen istihbarî bilgi üzerine Körfez bölgesinde bulunan ilçelerde göçmen kaçakçılığını önlemek amacıyla alınan tedbirler artırılmıştır.
Bu kapsamda icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri esnasında    Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesi ………….. Sitesi  yolu üzerinde Afganistan uyruklu (13) göçmen (2 erkek, 2 kadın ve 9 çocuk) yakalanmıştır.
Çevrede yapılan istihbarî çalışma ve araştırmalar sonucunda göçmenlerin bölgeye 35 … …. plakalı araçla getirildiği tespit edilmiş olup, organizatör Ş.C.Y. isimli şüpheliyi yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.
Bu olayla ilgili olarak Adli makamların talimatıyla organizatör Ş.C.Y. isimli şüpheli ile yakalanan göçmenler hakkında adli ve idari işlemlere başlanılmıştır.