BALIKESİR KARESİ ORTAOKULUNDA BİLİM DOLU BİR GÜN

0
1275

BALIKESİR KARESİ ORTAOKULUNDA BİLİM DOLU BİR GÜN

Balıkesir Karesi Ortaokulu’nda TUBİTAK desteğiyle düzenlenen Tubitak 4006 Bilim Fuarı 24 projenin sergilenmesiyle gerçekleşti. “Yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır.” Bilincinden yola çıkan okul öğrencileri Matematik, Fen Bilimleri, Bilişim Teknolojileri, Dil Bilimi, Teknoloji ve Tasarım ve Felsefe alanında projeler üreterek bilime katkıda bulundular.

Karesi Kaymakamı sayın Abdulkadir DEMİR’in açılışını yaptığı Bilim Fuarı’nı, Balıkesir Milli Eğitim Müdürü sayın Yakup YILDIZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Sami GÜNNÜ, şube müdürleri,şube müdür yardımcıları, okul müdürleri ve  bir çok okuldan öğretmen ve öğrenciler ziyaret etti.

Okul Müdürü Halil ERİŞEN “TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepimiz biliyoruz ki öğrencilerimiz ne ailelerinin ne de bizlerin hayalini gerçekleştirmek için varlar. Tek isteğimiz onların hayallerinin peşinden giderek kendi geleceklerini yaratması,  aynı zamanda ülkemizin de gelişmesine de katkıda bulunmasıdır. Bizler bu yolda onlara dayanak olduğumuzun bilinciyle hayal gücü ile yaratıcılıklarının ortaya çıkmasına zemin hazırlıyoruz. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark gerçekleşen bu etkinlikten dolayı çok mutluyum. Bütün öğrencilerime ve öğretmenlerime çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bu yıl üçüncü kez Tubitak 4006 fuarı düzenleyen okulun öğrenci ve öğretmenleri yeni fikirlerle yeni projelere yelken açmak için sabırsızlanıyorlar.