BALIKESİR TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZÜ

0
823

BALIKESİR TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZÜ

Öncelikle  tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.. Genel Merkezimize 29.Kasım itibariyle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurumuzu yaparak Sevdamız, Memleketimiz Kuvay-i Milliye Şehri Balıkesir’imize hizmet etmeye talip olduk.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli  ve Genel Merkezimizin takdiriyle aday olmamız halinde İnanıyorum ki değerli hemşehrilerimin teveccühüyle bu kutsal görevi devralacağız.

Bir hayalim var. Balıkesir’de yaşayan her vatandaşımızın refah içinde yaşayacağı, kalkınmış, her manada örnek bir Balıkesir hayalim var. Temiz, sağlıklı, kötü alışkanlıklardan uzak, zinde, ruhen ve bedenen mutlu ve sağlıklı , her inanç ve görüşten bireylerin huzur içinde bir arada yaşadığı bir toplum hayal ediyorum. Rabbimin yardımı ve sizlerin teveccühüyle bunu başaracağımıza inanıyorum.

Amacımız kimseyi karalamadan, kavga ortamından uzak kalarak, şeffaf, çözüm üreten, hesap verebilen, toplumla iç içe, tertemiz bir belediyecilik anlayışıyla  memleketimize hizmet etmek.

29 yıl bu şerefli millete hizmet etmiş bir kardeşiniz olarak ,şimdi de doğup büyüdüğüm şehre hizmet etmeye talibim.

Balıkesir’in sorunlarını ,vatandaşımızın dertlerini çok iyi biliyorum. Dersime çok iyi çalıştım. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, sosyal hayatlarını zenginleştirecek, şehrimize artı değer katacak bir çok projemiz var. Seçim kampanyasına başladığımızda projelerimizi bir bir açıklayacağız.

Amacımız 20 ilçemiz dahil olmak üzere 14 bin 272 m² ye,1 milyon 200 bin vatandaşımıza eşit hizmet götürerek şehrimizi Türkiye’nin yeni yüzü yapmak. Çünkü bu şehir bunu hakediyor.

Kutlu davamıza, bu şerefli millete gönül vermiş biri olarak çok çalışacağız ve Allah’ın izniyle bunu başaracağız. Esnafımıza, kadınlarımıza, çiftçimize, gençlerimize, öğrencilerimize, bereket kaynağımız yaşlılarımıza, engellilerimize çok daha fazla değer göstererek toplumun her kesimine Allah’ın izniyle ulaşacağız ve sıkıntılarını gidereceğiz.

Ayrıca 3 aralık dünya engelliler günü dolayısıyla da birkaç bir şey söylemek istiyorum. Engellilerimizin Cenab-ı Allah’ın bizlere birer emaneti olduğu anlayışıyla hareket edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Evet hepimiz birer engelli adayıyız. Kendimizi onların yerine koyacağız ve ona göre davranacağız. Onlar bizim özürlü değil özel vatandaşlarımız, bizim onlar için yapacağımız her iyi şey bir lütuf değil onların tabii haklarıdır.

Biz insanı yaratılmışların en şereflisi olarak  gören bir anlayışın mensubuyuz. Töremiz nedir Töremiz insanı yaşat ki devlet yaşasın dır..Bizlerde insanımızı iyi şartlarda yaşatacağız ki Devletimizde iyi şartlarda olsun.

Burada şunun sözünü verebilirim; sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz, hiçbir vatandaşımız sıkıntısıyla yaşamaya mecbur kalmayacak. Vatandaşımızın her ne sorunu olursa bize başvuracak. Bizler vatandaşımızın o sorununu çözmeden onu yollamayacağız. Bununla ilgili projemiz hazır..

Sizlere birkaç başlık altında Belediyecilik anlayışımızı aktarmak istiyorum.

Kentin sıkıntılarını sahada görüp tespit eden..

Dürüst ve şeffaf bir tutumla ve düzenli aralıklarla denetime açık olan

Katı atıklardan çevreye zarar vermeden kurtulan, atık su arıtımı vb. konularda kalıcı geri dönüşüm projeleri geliştiren.

Bir gününü engelli vatandaşlarla geçirip, onların kentin fiziki yapısından kaynaklanan sorunlarıyla empati kurarak hayatlarını kolaylaştıran projeler gerçekleştiren.

Toplu taşıma ve ulaşımda en az 30 yıl sonrasını da hesaba katan projeleri hayata geçiren.

Bireylerin geçim sıkıntısı yüzünden göçe zorlanmadığı bir kent hedefleyen.

Vatandaşın cebinden alan değil, vatandaşın refahını yükselten..

Açtığı çukuru mümkünse o gün kapatan, değilse yurttaşın düşüp can ve mal kaybı olmayacağı makul tedbirleri alan.

Vatandaşın Yanına oturup çayını içip derdini paylaşabileceği, ulaşılabilir olmak.

Projesini oluştururken kentliyle paylaşan, uygularken fikrini ve olurunu alan, katılımcı olan.

Ben bilirim, ben yaparım egosu olmayan, karşısındakini dinleyen, istişare etmeyi bilen, her türlü fikir, görüş, düşünceye ve de vatandaşlar ile çalışanlarına saygısı olan.

Makama yakışır, edep ve adabına uygun hareket eden. Toplumun her ferdine saygılı olan.

Yapılan her işin arkasında mesleki bilgi ve beceri ile durabilen, yapılan ve yapılacak olan işleri yapboza çevirmeden her türlü detayı değerlendiren, yaparken de ciddi anlamda kontrol mekanizmasını çalıştıran, denetleyen.

Kısaca üreten, çalışkan bir belediyecilik anlayışı…

Bu vesileyle bir kez daha tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyor, çıktığımız bu kutlu yolun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Op. Dr. Nazmi BAŞARAN

MHP Balıkesir

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı