BALIKESİR’İN DÖRT BİR YANINDA HEP SAHADA

0
719

BALIKESİR’İN DÖRT BİR YANINDA HEP SAHADA
Vali Ersin Yazıcı, Edremit ilçesindeki bazı sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın da eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, hem işçilerin hem de işverenlerin talep ve beklentilerini yerinde dinlemek adına bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti. Vali Ersin Yazıcı Edremit ilçesinde sırasıyla Oba Plastik ve Korkut Yağ ve Sabun fabrikalarında incelemelerde bulundu. 
Ziyaret sırasında Vali Yazıcı, Balıkesir’e sanayi alanında böylesi tesislerin üretim ve istihdam kapasitesinin sevindirici olduğunu söyledi. 
Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu ve Balıkesir’in üretmeye, daha çok katma değer sağlamaya, istihdam oluşturmaya büyük önem verdiğini, çalışan, üreten, istihdam sağlayan sanayici ve iş adamlarının her zaman yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini belirtti.
ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİ AYNI HEDEFE ODAKLANMALI
Sanayisiyle, ticaretiyle, sağlığıyla, eğitimiyle, sporuyla ve diğer tüm sektörleriyle birlikte Balıkesir’i daha yaşanılabilir hale getirmek için şehrin tüm dinamiklerinin aynı hedefe odaklanması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Her alanda büyük hedeflerimiz olmalı. Önemli olan belirlediğimiz hedeflere koşar adımla gitmemizdir.” dedi.
BİRLİKTE HAREKET EDEREK, GÜZEL PROJELERE İMZA ATACAĞIZ
Balıkesir için daima tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde olduklarını söyleyen Vali Yazıcı, “Hepimizin amacı Balıkesir ve Balıkesir için çalışmak. Hep beraber el birliğiyle şehrimize daha fazla ne katabiliriz, bunun mücadelesini vereceğiz. El ele vereceğiz. Herkes gücü nispetinde Balıkesir’e katkı sağlayacak. Balıkesir’imiz için yan yana olalım. İlimiz için birlikte hareket ederek, güzel projelere imza atacağız.” dedi.