CANBEY’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

0
1119

CANBEY’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Milletvekili Canbey Cumhuriyetimizin 95. yılını yayımladığı mesajla kutladı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü yaşarken ‘Büyük Türkiye’ ideali doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

TARİHİMİZ ZAFERLERLE DOLU
Canbey, “Milletimizin tarihi, dünyada eşi benzeri görülmemiş zaferlerle doludur. Milletimiz zaferlerin en büyüğünü bundan yaklaşık bir asır önce emperyalist ve kendisine esaret zinciri vurmak isteyen güçlere karşı, birlik ve beraberlik içerisinde kararlı duruşuyla kazanmış ve Türkiye Devleti’ni Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Cumhuriyetimiz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. Milletimizin her bir ferdi tıpkı geçmişte sahip olduğu inanç, azim ve kararlık ile ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma gayretini ve mücadelesini sürdürmektedir” diye konuştu.
BÜYÜK TÜRKİYE
Canbey, ” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Gençler, Cumhuriyeti biz kurduk; onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizsiniz” sözünün gereklerini yerine getirme gayesi içerisinde, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü yaşarken; “Büyük Türkiye” ideali ile yolumuza emin adımlarla devam ettiğimizi belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.
RAHMET VE MİNNETLE
Ak Parti Balıkesir Millletvekili Dr. Mustafa Canbey şöyle devam etti: “Bu anlamlı gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Mücadelesinde görev alan tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”