CHP BU KEZ MUHTARLARLA BULUŞTU

0
1281

CHP ALTIEYLÜL’DE MUHTARLAR ZİRVESİ

CHP BU KEZ MUHTARLARLA BULUŞTU

Balıkesir’de Altıeylül CHP ilçe örgütünün yerel seçimler öncesi halkın görüş ve önerilerini saptamak için düzenlediği toplantılar dün muhtarlarla sürdü. Altıeylül İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya ilçeye bağlı kırsal mahallelerin muhtarları ile birlikte CHP’den belediye başkan aday adayı olan Esin Balıbek ve Uğur Çelikbaş da katıldı.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, daha önce basın mensupları, partinin önde gelen isimleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiklerini anımsatırken, “Bugün de demokrasinin temel taşı muhtarlarımızla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Demokrasi muhtarlarımızla başlıyor. Mahallelerde yaşanan, çözüm bekleyen sorunları en iyi siz biliyorsunuz.  Mahalle halkının bir sorunla karşılaştığında  ilk başvurduğu, yardım istediği  isimler de yine sizsiniz. Biz 2019’un Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler önce sizin bilgi ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Amacımız yaşanabilir bir Balıkesir yaratmak, bu konuda sizin de görüşleriniz çok büyük önem taşıyor” dedi.

Muhtarlar da iletişim, ulaşım, hayvancılık  vb. konularda yaşadıkları sorunları dile getirdi, çeşitli önerilerde bulundu. Balıkesir gündemi ile Türkiye gündemindeki bazı konularında ele alındığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Bu toplantıları aralıksız sürdüreceklerini belirten CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Altıntaş, davete katılan ve görüşlerini dile getiren tüm muhtarlara teşekkür etti.