CHP’DE AHMET AKIN’A YENİ GÖREV

0
434

– CHP’DE AHMET AKIN’A YENİ GÖREV

– AKIN GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NA OSMANİYE RAPORU HAZIRLAYACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başdanışmanı Ahmet Akın’ı Osmaniye’ye görevlendirdi. Ahmet Akın CHP’li milletvekillerinden oluşan heyetle birlikte 19 Eylül’de Osmaniye’de çalışmalarda bulunacak.

Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekillerini illerde görevlendirerek, il gezisinde değerlendirmek üzere rapor istedi. Raporların en geç 1 Ekim 2019’da genel merkeze ulaştırılması istendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekilini 24 ilde görevlendirdi. Meclis açılana kadar heyetler halinde illerde çalışacak milletvekilleri hazırladıkları raporları genel başkana sunacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’li milletvekillerine gönderilen görevlendirme yazısında, “Genel Başkanımızın ileriki günlerde gerçekleştirmeyi planladığı il gezilerinde değerlendirmek amacıyla bir çalışma yürütülmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda 24 ilde çalışma yapmak üzere milletvekillerinden oluşan heyetler belirlenmiştir” denildi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü ile birlikte Osmaniye’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak. Ahmet Akın yapacakları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Genel Başkanımızın talimatıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Osmaniye ziyareti öncesinde kendisine sunulmak üzere bir rapor hazırlayacağız. Burada gerçekleştireceğimiz ziyaretlerde bölgenin genel sosyal ve ekonomik durumunu raporlayacağız. Bölgedeki siyasi iklim ve halkın siyasi eğilimleri, bu eğilimlerin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesine temel oluşturacak veriler toplayacağız. Bölgede CHP’yi güçlü ve zayıf kılan unsurlarının neler olduğunu tespit etmeye çalışacağız. Bölge halkının temel sorunları ve bu konuda CHP’den beklentilerini raporlayacağız. STK’lar, kanaat önderleri ve vatandaşlarımızla görüşeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.