CUMHURİYET ORTAOKULUNDAN 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARI

0
829

CUMHURİYET ORTAOKULUNDAN 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARI

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışında idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Matematik alanında 4, Türkçe alanında 2, Fen Bilimleri alanında 9, Bilişim Teknoloji alanında 2, Teknoloji ve Tasarım alanında 3 olmak üzere toplam 20 projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Bilim fuarında stantları tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “Altıeylül Cumhuriyet Ortaokulumuz tarafından 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarlarına kapsamında düzenlenen bu güzel etkinlikte sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum.

BENGİ Projesi ile en büyük hedefimiz; millî-manevî değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, doğayı ve insanları seven, teknolojiyi en üst seviyelerde kullanabilen nesiller yetiştirebilmekti. Ektiğimiz tohumların filizlendiğini görmek bizler için bir mutluluk vesilesi. Her biri birbirinden değerli proje ve çalışmaları nedeniyle öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum.” dedi.                                                                                                        

                                                                                                              22.05.2019      

  Yakup YILDIZ

                                          İl Millî Eğitim Müdürü