DÜĞÜNDE ‘PES’ DEDİRTEN HIRSIZLIK!

0
916

Düğünde ‘pes’ dedirten hırsızlık!
Düğün evinden takı dolu çantayı çalan 2 kişi Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalandı.
Ayvalık’ta düğün esnasında takı çantası çalındı. Adliyeye sevk edilen iki şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay, 20 Temmuz Cumartesi günü Ayvalık’taki bir düğün salonunda meydana geldi.
Davetli gibi düğüne gelen N.T. ve C.T. adlı kişiler,  ailenin bir anlık boşluğundan yararlanarak, içinde 17 adet çeyrek altın 2 adet gram altın, toplam 5370 TL . para dolu çantayı alarak kaçmaya çalışır.
Müşteki Ö. A. ifadesinde düğüne davetli gibi gelen daha önceden tanımadığı N. T. ve C. T. isimli kadınların takı çantasının bulunduğu masaya gelip kendilerine bir şeyler sorarak oyaladıkları esnada takı çantasının çalındığını fark ettiklerini, kadınlardan şüphelenerek çantayı sorduğunda kadınların arbede çıkardığını, bu esnada tanımadığı küçük erkek çocuğun çantayı bırakarak kalabalık içerisinden kaçtığını, çanta içinde bulunan 17 adet çeyrek altın 2 adet gram altın, toplam 5370 TL. parasını eksiksiz aldığını belirtmiştir.
Şüpheliler C. T.  ve N. T. yakalanarak gözaltına alınmış bahsi geçen küçük erkek çocuğu ile olayla bağlantısı olan başkaca diğer şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bursa ilinden Ayvalık’a geldiği anlaşılan şüphelilerin benzer nitelikte suçlardan birçok suç kayıtlarının olduğu tespit edildi.  Adliyeye sevk edilen iki şahıs da tutuklanarak cezaevine gönderildi.