EDREMİT BELEDİYESİ’NE USULSÜZLÜK SUÇLAMASI

0
236
“PARKE TAŞ DÖŞEME İŞLERİ DE İHALESİZ YAPILIYOR” Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve Sebahattin Ali evinin tadilat işlerinin ihalesiz bir şekilde yaptırıldığını ifade eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilmesi gereken kilit parke taş işlerinin de ihalesiz, doğrudan temin ile yapıldığını açıkladı. Başkan Umutlu, “Kilit parke taş işleri, belediyelerin Fen İşleri Müdürlükleri tarafından ihale edilmelidir. Fakat Edremit Belediyesi bu işi de her ay düzenli olarak çevresindeki bazı firmalara ihalesiz bir şekilde veriyor. Biz doğru bildiğimizden şaşmayacağız ve yapılan yanlışların karşısında duvar gibi durmaya devam edeceğiz.
AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Edremit Belediyesi’nin ihalesiz işlere imza atıp, bir takım çevrelere rant sağlandığına dikkat çekerek, yapılan yanlışlara artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

AK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI EKREM UMUTLU:

“ADRESE TESLİM İHALESİZ İŞLER YAPILIYOR”

AK PARTİ EDREMİT İLÇE BAŞKANI EKREM UMUTLU:
“ADRESE TESLİM İHALESİZ İŞLER YAPILIYOR”

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Edremit Belediyesi’nin ihalesiz işlere imza atıp, bir takım çevrelere rant sağlandığına dikkat çekerek, yapılan yanlışlara artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

Yaklaşık 2 hafta önce yaptığı açıklama ile CHP’li Edremit Belediye Başkanı ve yönetimine, “Edremit’i yönetemiyorsunuz” diyen AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, son yaptığı yazılı açıklamasında, Edremit Belediyesi’nin kanunlara aykırı olarak ihalesiz işler yaptırdığını bildirdi. Resmi makamlara bir suç duyurusu niteliği taşıyan açıklamada, Edremit Belediyesi’nin 3 farklı işi ihalesiz bir şekilde adrese teslim yaptırdığı vurgulandı.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nin tadilat işi, Sabahattin Ali evinin tadilat işi ve bir çok kilit parke taş işinin mevzuata aykırı biçimde ihalesiz, doğrudan temin yöntemiyle gerçekleştirildiğini söyleyen başkan Ekrem Umutlu, açıklamasında, “Biz geçtiğimiz haftalarda ‘Edremit’i yönetemiyorlar’ sözümüzü boşuna söylemedik. Edremit Belediyesi, tarihinde bu kadar yanlışlığı bir arada görmemiştir. Bu şehir hepimizin. Rantçılara, yandaşlara, kan emicilere geçit vermeyeceğiz. Edremit halkının bir kuruşu bile birilerinin cebine gidiyorsa burunlarından getireceğiz. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nin tadilat işi ihale edilmeden, doğrudan temin ile yapıldı. 4734 Sayılı Kanunun 5’nci Maddesi’ndeki; ‘Hiçbir İş Bölünerek Yapılamaz’ hükmüne aykırı işler Edremit Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Kültür merkezimizin sadece koltukları için ihale yapılmıştır. Bu koltuklar uygun fiyat ile Edremit Belediyesi’ne kazandırıldı. Ancak kültür merkezimizin tadilat işleri kanuna aykırı olarak, ihale yapılmadan gerçekleştirildi. Doğrudan temin işleri, yani ihalesiz işler ancak 90 bin TL artı KDV şeklinde yapılır. Fakat kültür merkezimizin tadilat işi 90 bin TL’nin çok çok üzerinde bir rakam ile yaptırılmıştır. Ayrıca Sabahattin Ali’nin tadilat işi de bu rakamın çok çok üzerinde bir rakamla, ihalesiz bir biçimde yaptırılmıştır. Doğrudan teminler yaparak, ihalelerin önünü kesiyor, kendi taraftarlarına imkan sağlıyorlar” dedi.

“PARKE TAŞ DÖŞEME İŞLERİ DE İHALESİZ YAPILIYOR”

Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve Sebahattin Ali evinin tadilat işlerinin ihalesiz bir şekilde yaptırıldığını ifade eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilmesi gereken kilit parke taş işlerinin de ihalesiz, doğrudan temin ile yapıldığını açıkladı. Başkan Umutlu, “Kilit parke taş işleri, belediyelerin Fen İşleri Müdürlükleri tarafından ihale edilmelidir. Fakat Edremit Belediyesi bu işi de her ay düzenli olarak çevresindeki bazı firmalara ihalesiz bir şekilde veriyor. Biz doğru bildiğimizden şaşmayacağız ve yapılan yanlışların karşısında duvar gibi durmaya devam edeceğiz. Edremit Belediyesi’nin bu vurdumduymaz ve keyfiyetçi tutumunu sizlere tüm şeffaflığıyla açıklamayı sürdüreceğiz. Edremit Belediyesi hiç kimsenin rant kapısı ve babasının malı değildir. Belediyenin parasını, mallarını, mülklerini, babalarından miras kalmış gibi görenler elbet bir gün yüce adalet ve Edremit halkının huzurunda hesap verecekler. Biz hem AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı olarak hem de Edremit Belediye Meclisi AK Parti Grubu olarak Edremit Belediyesi’nin, Edremit’in menfaatine olan her türlü icraatının yanında olacağımızı ilk başkan yüksek sesle haykırmıştık. Bu sözümüzden dönmüyoruz ama yapılan bu yanlışlıklar, usulsüzlükler, rantçı çalışmalar karşısında da sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz Edremit’imizin refaha ulaşması, kalkınması ve hak ettiği yerlere gelmesidir. Bu düstur ve ilkemiz ile Edremit’i olan borcumuzu ödeyeceğiz. İlçe başkanlığımız, düzenli olarak Edremit Belediyesi’nin yanlışlarını, usulsüzlüklerini madde madde açıklamaya devam edecektir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.