ENSAR AYTEKİN: AKPLİ BELEDİYE GÖZÜNÜ BİR KEZ DAHA VATANDAŞIN CEBİNE DİKTİ!

0
782
CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, BASKİ’nin keyfi fatura uygulamasına sert tepki gösterdi. Konuya dair açıklama yapan Aytekin, “olmayan hizmetin faturası vatandaşa mal ediliyor”

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, BASKİ’nin keyfi fatura uygulamasına sert tepki gösterdi. Konuya dair açıklama yapan Aytekin, “olmayan hizmetin faturası vatandaşa mal ediliyor” derken şunları söyledi:

“Yıllardır AKP tarafından yönetilen Balıkesir’de kalem kalem soygun yaşanıyor. Vatandaş hayat pahalılığı nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyorken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gözünü vatandaşın cebine dikiyor.

Basında yer alan haberlere göre BASKİ keyfi bir uygulama ile vatandaşı yıldırmış durumda. Kesilmeyen suya açma – kapama bedeli faturası yansıtılıyor, yetmiyor bir de ödemesi geciken faturaya 13 farklı kalem ile fiyat bindiriliyor.

Balıkesir halkı yıllardır altyapı ve kanalizasyon sorunları ile boğuşmakta. Faturalar ile soygun sistemi kuranlar iş hizmete gelince aynı özeni göstermiyor. Defalarca dile getirdik; Balıkesir halkı belediyeden hizmet alamıyor.

Vatandaşın kesilmeyen suyundan açma – kapama bedeli olarak 77 TL alanlara soruyorum: Balıkesir halkının cebine dokunmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? Keyfi uygulamalar ile fatura çıkartırken gösterdiğiniz “özeni” ne zaman hizmet etmek için göstermeye başlayacaksınız?

İlgili mercilere konuyu taşıyarak bu hukuksuzluğa bir son verilmesi için gereken adımları atacağız. Konunun takipçisi olacağımızı da belirtmek istiyorum”