KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

0
826

Kablo Hırsızları Yakalandı
Dursunbey İlçe Jandarma Komutanlığınca “Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı” olaylarının önlenmesi amacıyla havai telefon hatlarının bulunduğu bölgelerde icra edilen “Önleyici Kolluk  Faaliyetleri” esnasında; 
Dursunbey ilçesi Gökçedağ  mahallesi yolunda  seyir halinde olan ve durumundan şüphelenilen 10 … …. plakalı araç durdurulmuş olup, araç sürücüsü M.U isimli şahsın çelişkili beyanlarda bulunması ve araç içerisinde Türk Telekom’a ait telefon kabloları olduğunun görülmesi üzerine adli makamlardan arama kararına istinaden araçta arama yapılmıştır.
10 … …. plakalı araçta yapılan aramada; 480 metre Türk Telekom’a ait kablo ile suçta kullanılan demir makas, matkap, bel kemeri ve eldiven ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili olarak yapılan araştırmalar ve istihbarî çalışmalar sonucunda M.U. isimli şüphelinin Türk Telekom’a ait telefon kablolarının bir kısmını Dursunbey ilçesi Gökçebağ mahallesi, bir kısmını da Dursunbey ilçesi Selimağa mahallesi mülki sınırları içirişinde bulunan Türk Telekom’a ait havai hatlardan kesmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir.
Adli makamların talimatıyla 10 … ….. plakalı araç ile çalıntı telefon kabloları ve suçta kullanılan malzemeler muhafaza altına alınarak M.U. isimli şüpheli gözaltına alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır.