KARESİ DERBİYİ FARKLI KAZANDI

0
960

KARESİ DERBİYİ FARKLI KAZANDI

2018-2019 sezonu TBL ilk haftasındaki Balıkesir derbisini Bandırma Kırmızı karşısında baştan sonra önde götüren Karesispor, maçı 113-60 kazandı.

Karşılaşmaya Reha Öz’ün üçlükleriyle Karesispor hızlı başladı. İbrahim Yıldırım ve Hazer Avcı’nın doğrudan skor katkısının yanında asistlerle önemli katkılar alan Karesispor, skoru 5 dakika sonunda 14-9’a getirdi. Eray ve Arda ikilisiyle reaksiyon göstermeye çalışan Bandırma Kırmızı, devamını getiremeyince skorun gerisinde kalmaya devam etti. Karesispor, ilk çeyreği 28-17 önde tamamlandı.

İkinci çeyrekte her iki ekip skor anlamında kısır başladı. Karesispor’da bu dakikalarda devreye giren Tuğberk Gedikli, takımının tüm skor yükünü üstlenerek arka arka arkaya sayıları kaydetti. Bu dakikalarda Bandırma’ya devreye Erkin de dahil olsa da arka arkaya yapılan basit top kayıpları maça ortak olmalarına izin vermedi. İkinci çeyrek 57-30 Karesispor’un farklı üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe hücumda yabancılarını iyi kullanarak başlayan Karesispor, farkı 30’a kadar çıkardı (64-32). Boyalı alandan bu dakikalarda basketleri kaydetse de topa hakimiyet ve savunmada zayıf kalan Bandırma Kırmızı, farkı eritmeyi başaramadı. Son bölümde Bandırma Kırmızı’nın iyice oyundan düştüğü üçüncü çeyreği Karesispor 84-45 önde tamamladı.

Son çeyreğe Karesispor, farklı üstünlüğün de etkisiyle çok daha rahat ve güvenli başladı. Bu dakikalarda skor sıkıntısına düşen Bandırma Kırmızı, ilk sayısını 5 dakika sonra kaydetti. Farkın git gide açıldığı karşılaşmayı Karesispor dolu tribünler önünde 113-60 kazanarak yeni sezona kendi evinde galibiyetle başladı.

Karesispor’da Tuğberk Gedikli 22 sayı, Reha Öz 18 sayı ve Hazer Avcı 17 sayı 8 ribaundla karşılaşmayı tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. Bandırma Kırmızı’da ise Atakan Erdek 11 sayı, Furkan Haltalı 8 sayı, 9 ribaundla istatistiklerde öne çıkan isimler oldu. Karesispor asistte 29-10 önde tamamladığı karşılaşmada 3 sayı bölgesinden yüzde 68 (11/16) isabete ulaştı.

HAZER AVCI: HER MAÇIMIZI FİNAL MAÇI GİBİ OYNAYACAĞIZ
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan oyuncu Hazer Avcı, “Burada son maçımızı seyircilerimizin önünde kaybetmiştik. Bu maç, yeni sezonun ilk maçı, kendimiz açısından çok önemliydi. Ama biz lige hazırlanmaya çok erken başladık. Ağustos’tan beri antrenman yapıyoruz. Çok iyi çalışıyoruz bunu da parça parça maçta elimizden geldiğince göstereceğiz. Geriye 29 tane maçımız kaldı. Biz her maça bir final maçı niteliğinde çıkacağız. Hedefimiz belli. Elimizden geldiğince efor sarf ediyoruz. İyi çalışıyoruz, iyi niyetli çalışıyoruz, sonu da inşallah güzel olacak.”

GENCER BAYTİMUR: BU SEZON SALONA GİREMEYENLER OLACAK

Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur maçın ardından yaptığı açıklamada, “Öncelikle galibiyetimiz için oyuncularımı kutluyorum. Salona gelen taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bıraktıkları yerden devam ediyorlar. Aslında geçen sene sezon sonu çok maç kaybetmemize rağmen bu salon hep doluydu. Bu sene tahmin ediyorum içeri giremeyenler olacak. Maça gelen taraftarlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Onlara çok ihtiyacımız olacak, çünkü bu sezon bir sloganımız da evde asla maç kaybetme. Bunu biz hedef koyduk. Bugünde biz, geçen seneden beri söylüyorum, bir sistem bir düzen oturtmak istiyoruz. O yüzden Hazer’in söylediği gibi sezonu çok erken açtık. Ve bu sistem oturdukça izlenmesi çok keyifli bir takım haline gelecek. Ama bugün maçın farkını yaratan faktör attığımız sayıdan çok savunmadaki gayretimizdi. İlk maçta bu fark kimseyi yanıltmasın, Bandırma Kırmızı bu ligin en tehlikeli takımlarından bir tanesi. Tamamı genç, çok yetenekli, tamamı milli takımda oynayan oyuncularla oynuyorlar. Gençler ama çok basketbolu bilerek oynuyorlar. Onların yolunun açık olmasını diliyorum. Banvit organizasyonunu da bir kez daha kutluyorum. Onlara da sezonun geri kalanında başarılar diliyorum.”