Karesi’de koronavirüs denetimi

0
175
Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimler
Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelgesi kapsamında ilçedeki işyerlerinde kahvehane, restoran, berber, sinema gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında denetimler gerçekleştirdi.

Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgesi kapsamında ilçedeki işyerlerinde kahvehane, restoran, berber, sinema gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında denetimler gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi. Genelge kapsamında Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilgili kurumların yetkilileri ile birlikte kahvehane, restoran, berber, sinema gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Denetim ekiplerinde kolluk kuvvetlerinin yanı sıra her bir iş kolu için ayrı ayrı uzmanlar da yer aldı.
Ekipler, dezenfektan ve tek kullanımlık ürünler bulundurulması, hijyenik şartlar oluşturulması ve masalar arasında 1,5 metre mesafe konulmasına ilişkin denetim gerçekleştirdi. Kurallara uyan işletmelere teşekkür eden ekipler, eksikleri görülen işletmeleri ise uyararak, eksiklerinin giderilmesini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.