KARESİSPOR İLK YENİLGİSİNİ ALDI

0
863

KARESİSPOR İLK YENİLGİSİNİ ALDI

Federasyon Kupası’nda dün Selçuklu Basket karşısından 87-72’lik galibiyetle ayrılan Karesispor, bugün grupta oynadığı ikinci karşılaşmada PETKİM Spor’a 100-88 mağlup oldu.

Baskı ile başlayan Petkim, yakaladığı seriyle öne geçti (2-10). Hücum tercihlerini Medlock ve Gipson’la kullanan Karesispor, bu dakikalarda rakibine karşılık vermekte zorlandı. Ancak Tuğberk Gedikli ve Reha Öz’ün devreye girmesiyle skor sıkıntısı çözülmeye başladı. İlk çeyrek 26-20 Petkim Spor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki ekipte pota altından bulduğu kolay sayılarla başladı. Nikolov ile bulduğu ekstra üçlüklerle Petkim, farkı çift hanelere çıkardı (39-27). Karesispor rakibi karşısında bu dakikalarda pota altında Gipson ile üstünlük kurmaya çalışarak karşılık verdi. Takımlar soyunma odasına 52-41 Petkim Spor üstünlüğüyle girdi.

Üçüncü çeyrekte topu iyi çeviren Petkim, Kennedy ile sayıyı bularak liderliği korumaya devam etti. Karesispor pota altında savunmasını sertleştirse de, yeni skorer çıkaramayarak farkın açılmasını önleyemedi. Üçüncü çeyrek 80-69 Petkim üstünlüğüyle tamamlandı.

Boyalı alandan yüksek isabetle son çeyreğe başlayan Karesispor, rakibini Gipson’un fiziki üstünlüğüyle durdurarak, farkı hızla eritmeye başladı. Bu dakikalarda dışarıdan hücumu tercih eden Petkim, potadan eli boş dönerek rakibinin yaklaşmasını önleyemedi. Farkın 4’e inmesinin ardından kontrolü tekrar eline almaya başlayan Petkim, farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Karşılaşmayı Petkim Spor 100-88 kazandı.

ÖNE ÇIKANLAR:

Petkim Spor: Ogün Sevinç 20 sayı, Kennedy 19 sayı, Koray Uzunhasan ve Klassen 19’ar sayıyla galibiyette etkili rol oynadı.

Karesispor: Gipson 24 sayı 9 ribaund, Reha Öz 19 sayı, Medlock 18 sayı ve Tuğberk Gedikli 11 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.

BAYTİMUR: KÖTÜ HÜCUM ETTİK

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Bugün gerçekten kötü hücum ettik. Ne dışarıdan ne de içerden istediğimiz, boş bulduğumuz şutları sokamadık. Oyun içinde seriler bulduk ama ritim bularak bunu lehimize de kullanamadık. Savunmada bir türlü istediğimiz agresiflikte değildik. Kötü bir gün geride kaldı bizim için. Yarın Orman Spor maçını artık mutlak kazanmak zorundayız. Bu maçı hemen unutup yarına en iyi oyunumuzla sahada olmak için konsantre olacağız. PETKİM Spor’u galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum” dedi.