KARESİSPOR LİDERLİĞİ BURSA’DA BIRAKTI

0
901

KARESİSPOR LİDERLİĞİ BURSA’DA BIRAKTI

Türkiye Basketbol Ligi’nde zirveyi yakından ilgilendiren maçta Karesispor Bursaspor’un konuğu oldu. Maçı 86-65 kazanan Bursaspor Basketbol, rakibiyle galibiyet-mağlubiyet sayılarını eşitledi ve liderliğe oturdu.

Maçın açılış sayılarını Bursaspor, 2. dakikada Recep Doğrusöz’ün üçlüğüyle buldu. Taraftarlarının desteğini arkasına alan Bursaspor, yaptığı mükemmel savunmayı etkili hücumlarla birleştirince maçın 4. dakikası dolarken farkı çift hanelere çıkardı (15-5) ve Karesispor molasına gidildi. Mola da birşeyi değiştirmedi ve Bursaspor atmaya Karesispor da kaçırmaya devam etti. Toplamda 19-0’lık seri yakalayan Bursaspor Basketbol, skoru 25-5’e kadar getirmeyi başardı. Periyodun son 2 dakikasında Karesispor üst üste basketler bulsa da ilk periyodu Bursaspor Basketbol, Karesispor karşısında 32-10 önde tamamlamayı başardı.

İkinci periyotta, skorda olmasa da oyunda Karesispor’un maça ortak olma çabası vardı. İlk yarının sonunda ev sahibi Bursaspor Basketbol’un tabelada 52-26’lık üstünlüğü vardı.

Üçüncü periyotta fark bir ara 28 sayıya kadar çıksa da periyot Karesispor’un 21-19 üstünlüğüyle tamamlamasıyla birlikte son periyoda 71-47 Bursaspor Basketbol önde girdi.

Son periyoda gelindiğinde ise maçın 35. dakikasında, Karesispor uzun bir aranın ardından farkı 20 sayının altına indirdi. (76-57)

Bursaspor Basketbol, Karesispor’u 86-65 mağlup ederek rakibiyle galibiyet -mağlubiyet sayılarını eşitlemeyi başardı ve aldığı galibiyetle liderlik koltuğuna oturdu. (12 galibiyet, 2 mağlubiyet)

Ev sahibi ekip Bursaspor Basketbol’da Can Özcan 20 sayı, 7 ribaunt, 1 asist ve 1 blok, Recep Doğrusöz, 19 sayı, 3 ribaunt, 4 asist, 1 top çalma ile oynarken Karesispor’da Hazer Avcı’nın 17 sayı, 9 ribaunt ve 2 asist ile double-double’ın kıyısından dönen performansı farklı mağlubiyeti engellemeye yetmedi.