KARESİSPOR REKORLARLA KAZANDI

0
914

KARESİSPOR REKORLARLA KAZANDI

Türkiye Basketbol Ligi’nde liderliği Avrupa liglerinin en skorer takımı olarak elinde tutan Karesispor, Edirne Belediyesi Edirnespor karşısında 126-83 kazanarak namağlup liderlik ünvanını 11. haftada da bırakmadı. Karesispor bu skorla ligde sezonun sayı ve asist (38) rekorlarını da kırdı. Karşılaşmayı AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ile Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu protokol tribününden takip etti.

İlk periyodu 42-23 önde bitirdikten sonra süreyi bütün oyuncularına paylaştırmasına karşın yüksek skorla ve yüksek tempoda oynamayı sürdüren Karesispor 82 top kullandı ve saha içinden yüzde 59 ile 48 isabet buldu.

Karesispor’da tüm oyuncular süre alma şansı bulurken tamamı skora katkı yaptı. Karesispor’dan 7 oyuncu (İbrahim Yıldırım 20, Thomas Gipson 19, Hazer Avcı ve Ümit Sonkol 15, Tuğberk Gedikli 14, Reha Öz 13, Doğukan Sönmez 11) çift haneli skora ulaştı.

Yabancısız oynayan Edirnespor’da ise Oğuzhan Sungur 27, Ömer Kaan Göğüş ve İsmail Esmeray 12, Bulut Atın 11 sayı kaydetti.

TUĞBERK GEDİKLİ: HER MAÇA FİNAL MAÇI GİBİ ÇIKIYORUZ
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Karesispor’da sakatlığının ardından bugün ilk kez süre alan ve karşılaşmayı da 14 sayı 5 asist ile tamamlayan Tuğberk Gedikli, “Güzel bir maç, güzel bir oyun oldu. Edirnespor’da bizimle birlikte tempolu bir oyun oynamaya çalıştı. Onlar zor bir süreçten geçiyorlar şu anda kadrolarında yabancı oyuncuları yok. Türk oyuncularla oynuyorlar. Ama iyi bir karakter gösterdiler ve düzenlerini bozmadılar. Bize gelince biz her maça final maçıymış gibi çıkıyoruz bir hafta boyunca çok güzel antrenman yaptık. İnşallah bunun da karşılığını sezon sonunda alacağız” dedi.

GENCER BAYTİMUR: TAKIMINI SAHİPLENEN BİR ŞEHİR VAR
Basın toplantısında konuşan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Rakibimize saygıdan hiç ödün vermeyerek oynamaya çalıştık ama bizim oyun düzenimiz bu. Yani onları burada ezelim ya da böyle çok fark olsun diye oynamadık. Bütün düzenimiz bu. Biz bu sayıları ligin diğer takımlarına karşı da bulmuştuk. Ben rakibimiz hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle tebrik ediyorum gösterdikleri mücadele için. Yani her şey galibiyet değil, bugün onların buraya ne zor şartlar altında geldiklerini ben biliyorum. Bu ligde hiçbir takım, hiçbir oyuncu ve hiçbir staff bu şartlar altında çalışmayı hak etmiyor. Öncelikle bu sorunların bütün takımlarda öncelikle çözülmesini diliyorum. Federasyonunda bu yönde çaba sarfetmesini diliyorum ben. Rakibimize o nedenle sezonun geri kalanında Allah kolaylık versin, umarım sorunları çözülür. Bize gelince, önce tribünlerden başlayayım, sizde görüyorsunuz artık yetmemeye başladı. Sığamıyoruz. En son artık balkonlar falan her yer dolu. Bu çok güzel bir tablo. Bu şunu gösteriyor, takımını sahiplenen bir şehir var. Biz Karesi’yiz ama Balıkesir’in takımıyız. Öyle önemli maç önemsiz maç demeden taraftarlarımız geliyorlar dolduruyorlar onların her birine tek tek teşekkür ediyorum. Aynı yüzleri görmekten çok mutlu oluyorum. Yeni yüzler geliyor, onlara teşekkür ediyorum. Takımımı tebrik ediyorum. Bir düzenimiz var bir sistemimiz var, o sistem akıyor. O sistem devam ediyor. Ama önümüzde 19 tane çok önemli karşılaşma var. Daha henüz bitmedi, hiçbir şey bitmedi. Herşey yeni başlıyor. Biz o ciddiyetle hazırlanıyoruz, rakip seçmeden hazırlanıyoruz. Şimdi önümüzdeki hafta Konya için aynı ciddiyette çalışmamıza devam edeceğiz. Hedefe birlikte yürümeye devam edeceğiz inşallah” dedi.