KARESİSPOR UZATMADA YIKILDI

0
983

KARESİSPOR UZATMADA YIKILDI
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi 15.hafta mücadelesinde Karesispor, kendi evinde normal süresi 80-80 tamamlanan müsabakada uzatma periyodu sonunda 95-92 mağlup olarak ligdeki 3 kendi evindeki ilk yenilgisini aldı.

Yüksek skorlu başlayan ilk çeyrek 27-21 Karesispor üstünlüğüyle tamamlanırken, ilk yarı da 44-37 Karesispor lehine tamamlandı.

3.çeyrekte daha iyi hücum eden Ankara Dsi, final periyoduna girerken farkı 5’e çekti (64-59). 

7 dakika kala skoru eşitleyen Ankara DSİ son ana kadar maçın içinde kaldı ve 40 saniye kala Kaan Sarıaslan’ın üçlüğüyle skor 80-80’e geldi. Karesispor, Carlos Medlock ile son atıştan isabet bulamayınca maç uzatmaya gitti.

Ankara DSİ uzatmanın son dakikasına 93-90 önde girdi. 44 saniye kala Hazer Avcı serbest atışları 2/2 ile kullandı: 93-92.

Kaan Sarıaslan’ın 23 saniye kala uzaklardan atışı hiçbir şeye değmedi. 7 saniye kala Medlock top kaybı yaptı. 1 saniye kala Sarıaslan serbest atışları 2/2 ile kullandı ve Ankara DSİ büyük bir sürprizi gerçekleştirerek deplasmanda 95-92 kazandı.

Ankara DSİ bench sayılarında 46-14, ikinci şans sayılarında 22-2 üstünlük sağladı.

Öne çıkanlar…

Karesispor: Hazer Avcı 25 sayı, 7 ribaund, 2 asist, İbrahim Yıldırım 12 sayı, 5 ribaund, 5 asist, Carlos Medlock 28 sayı (4/10 üçlük), 7 asist

Ankara DSİ: David Weaver 10 sayı, 4 ribaund, Kaan Sarıaslan 22 sayı (3/4 üçlük), 4 ribaund, 5 asist, Orçun Tunca 18 sayı, 3 ribaund


GENCER BAYTİMUR: KAZANMAYI HAK EDECEK MÜCADELEYİ ORTAYA KOYAMADIK
Karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Öncelikle Ankara DSİ takımını tebrik ediyorum. Hak ederek bir galibiyet kazandılar. Kazanmaları gerektiği kadar oynadılar, kazanmayı hak edecek kadar mücadele ettiler. Biz bugün kazanmayı hak edecek mücadeleyi, kazanmayı hak edecek aklı ortaya koyamadık” dedi.

ÜMİT SONKOL: TOPARLANIP HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ
Basın toplantısında konuşan Karesispor’lu basketbolcu Ümit Sonkol, “Ankara DSİ’yi tebrik ediyorum. Maçın genelinde çok iyi oynadılar biz çok iyi oynamadık açıkçası. Hem Gipson’ın olmaması hem Doğukan’ın sakat olması bizim uzun rotasyonunda belimizi büküyor. Elimizden geleni yapıyoruz ama bugün yeterli olmadı. Devam edeceğiz, bu eksik parçalar geri gelecek. Doğukan umarım en kısa sürede geri gelir. Bizim hedefimizde bir sapma yok. Bu yenilgileri açıkçası beklemiyorduk ama dediğim gibi biz bir makinenin parçaları gibi oynuyoruz. Bu makinede her parçanın çok büyük önemi var. Açıkçası bu makineden birkaç parça gittiğinde diğer parçalar daha çok mücadele gösteriyoruz ama bugün yeterli olmadı. Bizim hedefimiz hala aynı. Evet, yenildik ama lig daha çok uzun. Umarım toparlanacağız ve hedefimize ulaşacağız” dedi.