MUSTAFA BAHÇECİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

0
1393

MUSTAFA BAHÇECİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI
Bir süredir sosyal medya ve değişik yayın organlarından şahsım üzerinden yöneticiliğini yaptığım kurumların yıpratılma çalışmalarını hayret ve şaşkınlık içerisinde takip etmekteyim.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, yapılan yayınların gerçek dışı ve mesnetsiz olması bir yana şahsımdan çok temsil ettiğim kurumlar bu asılsız yayınlardan dolayı yıpratılmaktadır.
Şahsımın uzun yıllar Balıkesir merkezli inşaat firması sahibi olmak ile beraber sadece Balıkesir’e değil, güzel ülkemizin 4 bir yanında değişik onlarca projede imzası bulunmaktadır. Yaptığımız işlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerek şahsi gerekse sahibi olduğum firmam vasıtasıyla yüzlerce çalışmaya imza atmış bulunuyoruz. Bunların yanı sıra uzun yıllardır Balıkesir’de birçok Sivil Toplum Örgütü’nde gönüllü olarak görev almış, Kayserili olmama rağmen öznesinde Balıkesir ve Balıkesirliler olan birçok başarılı çalışmada görev almış ve almaya da devam ediyorum.
Doğduğun yer değil, doyduğun yer mantığıyla şahsımın, ailemin ve çalışanlarımın geçimini sağladığım Balıkesir’den kazandığım ile yine bu şehirde iş yapıyor olmam, istihdam sağlamam, şehrin ekonomisine katkılarda bulunuyor olmaktan dolayı da vicdanım son derece rahat olduğu kadar, Bahçeci ailesi olarak da bizler için bir gurur vesilesi olduğunun da bilinmesini istiyorum.
Yapılan mesnetsiz, itibar görmeyen tamamen karalamaya yönelik çalışmalar ile çamur at izi kalsın şeklindeki firavun zihniyeti ne İslami ne de insani değerler ile bağdaşmamaktadır. Aynı klavyeden çıkan, haber niteliği taşımayan mesnetsiz iddiaların altında yine aynı klavyeden çıktığı bariz belli olan yorumlarla lobicilik faaliyeti sürdürdüğünü zanneden zat-ı muhteremlere bugüne kadar cevap vermedim. Hz. Mevlana’nın da söylediği gibi “Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum zanneder” sözüyle bugüne kadar edebimizden biz sustukça, edepsiz edepsizliğini yapmaya devam etti.
Edepsize atfen olmasa da kamuoyunda yanlış bilgiler ile yapılan algıya karşılık bu açıklamayı yapmayı, en azından şahsım olarak olmasa da yönetiminde bulunduğum kurumlar adına yapmayı lüzumlu görüşmüş bulunuyorum.
Şahsımın BALTOK A.Ş.’den aldığım maaş ile sürekli gündeme getirilmesine bir anlam veremediğim gibi, aldığım maaşı ne yaptığım konusu sanki Balıkesir kamuoyunun cevabını en çok merak ettiği konular arasında gösterilmesini oldukça ilginç buluyorum. “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” hadisini de göz önünde bulundurarak bu maaşın tamamını düzenli olarak bir hayır kurumuyla paylaşmaktayım.
Yine mevzu bahis olan Edremit yolu üzerinde şahsime ait olan yer, kamuoyunda iddia edildiği gibi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne kiralanmış ve bunun karşılığında yüklü kira miktarlarının tarafımca tahsil edildiği söylenmektedir. Bahse konu yer, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilmesi planlanan Sosyal Market Projesi kapsamında yer arayışı konusunda çaba sarf eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak kullanımına sunulmuş olup, kira tahsilatı bir yana, binanın daha temiz ve daha işlevsel olarak kullanılması bakımından tüm bakım ve onarımları tarafımdan yapılarak Belediyemizin hizmetine sunulmuştur.
Yine Mehmetçik Caddesi üzerindeki yer ile ilgili yerin yüksek kira bedeli ile tarafımdan Balıkesir Belediyesi’ne kiralanmış gibi gösterilmesi hususu sürekli asılsız ve mesnetsiz iddialar ile kamuoyuna sunulmaktadır. Bu yere ilişkin ilgili kurumların kira değer tespiti yapılmasının ardından belirlenen kira miktarı ile kiralanmıştır.
Gerek Başkanı olduğum Balıkesirspor, gerekse yönetim kurulu başkanlığını yaptığım BALTOK A.Ş. tüm bu yapılan makyajlı sahte haberlere rağmen faaliyetlerini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.
Hakkımda yapılan üslupsuz, mesnetsiz ve makyajlı haber ve yorumlarla ilgili olarak hukuki haklarımın saklı olduğunu da kamuoyu ile paylaşmak isterim.
Hakkımızda yapılan gerçeğe aykırı haber ya da haber kisvesi altında itibar suikastı yapanlara naçizane tavsiyem, maskelerini çıkartarak tarifeli değil, şeffaf ve doğru bilgileri kamuoyu ile paylaşmalarıdır.
Bu konudaki takdiri Balıkesir kamuoyuna bırakıyor, doğru bildiğimiz yoldan dönmeden, doğru olduğuna inandığımız işleri yapmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum.

 

30.10.2018
Mustafa BAHÇEÇİ
İşadamı