POLİS, KAÇAK VE SAHTE İÇKİYE GEÇİT VERMEDİ

0
906

Polis, kaçak ve sahte içkiye geçit vermedi.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında İ.Ç. ve N.İ. adlı şüpheli şahısların İzmir ilinden ilimize yüklü miktarda sahte alkol getireceği şeklinde istihbari bilgi alınması üzerine polis ekipleri belirlenen aracı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü karşısında durdurdu.
Araç içerisinde yapılan kontrollerde;
60 adet sahte bandrol, 144 adet Tekirdağ rakısı 70’lik, 36 adet yeni rakı 70’lik, 12 adet yeni rakı 150’lik, 12 adet yeni rakı 100’lük olmak üzere 204 şişe sahte bandrollü içki ele geçirildi. Şahıslar hakkında gerekli adli işlemler başlatıldı.
Ekonomide kayıt dışılığı artıran, vergi adaletini bozan, piyasalarda adil rekabeti ortadan kaldıran ve insan sağlığını tehdit eden her türlü kaçakçılıkla ve ilimizdeki uyuşturucu ticareti ve tacirleriyle mücadelemizin kesintisiz olarak ve kararlılıkla devam edeceği ve bu kapsamda görevlilerimize en büyük desteği sağlayan vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbarın titizlikle değerlendirildiğinin vatandaşlarımızca bilinmesi gerekmektedir.