ROBOTİK ÜRETİM ÇALIŞTAYI YAPILDI

0
858
Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Üniversitesi, Basiad, Vardar İnşaat ve FABB işbirliği ile "Uygulamalı Robotik Üretim Çalıştayı" 03 - 07 Şubat tarihleri arasında Balıkesir Ticaret Odası Fuaye Alanı'nda gerçekleştirildi. Çalıştay süresince Yapı Sektörü, Ahşap Sektörü, Doğal Taş Sektörü ve Metal Sektörü ile ilgili Robotik Uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Üniversitesi,  Basiad, Vardar İnşaat ve FABB işbirliği ile “Uygulamalı Robotik Üretim Çalıştayı”  03 – 07 Şubat tarihleri arasında Balıkesir Ticaret Odası Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. Çalıştay süresince Yapı Sektörü, Ahşap Sektörü, Doğal Taş Sektörü ve Metal Sektörü ile ilgili Robotik Uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Çalıştayın ilk gününde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Kula; “Robotlar ve Dijital Dönüşümün gerçekleştiği bir ortamda üyelerimize dünyadaki gelişmeleri canlı olarak göstermek istedik. Odamız, gerek üniversite gerekse STK’larla birlikte hareket ederek, robotlarla ve dijital dönüşümle gelecek zamanda daha büyük projelere yol açmak istedik” dedi.

Çalıştayın son gününde üniversite öğrencilerinin hazırlamış olduğu kalıplar ve bu kalıplar ile oluşturulan kent mobilyası örnekleri sergisi gerçekleştirildi. Sergiye; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Narlı,  Karesi Belediye Başkan Yardımcısı M. Baki Yarımdağ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Cemal Bölücek, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta, Mimarlık Bölüm Başkanı Doç.Dr. Yasemin İnce Güney, Teknokent Genel Müdürlüğü Prof. Dr. Murat Erhan Balcı, BBB Genel Sekreteri Hüseyin Deniz, BBB Park ve Bahçeler Şube Müdürü Mehmet Bora Dönmez, BASİAD Başkanı Abdullah Bekki ile Meclis Başkan Yardımcımız Ömer Işıklar, Yönetim Kurulu Üyemiz Cem Ovacık, Meclis Üyelerimiz Çiğdem Eşim ve Burak Sezginsoy Odamızı temsilen katılım sağladı.