SEFANIZ OLSUN HANIMLAR!

0
1082
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığından farkındalık yaratacak proje.. Bu gün Balıkesir Karesi Belediyesi Adnan Menderes Mahallesinden start alan SEFANIZ OLSUN projesinde mahalle muhtarı Esra KURŞUN eşliğinde başlayan ve yeni normalleşme sürecinde ev hamınlarından ve semt sakinlerinden büyük taktir topladı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığından farkındalık yaratacak proje.. Bu gün Balıkesir Karesi Belediyesi Adnan Menderes Mahallesinden start alan SEFANIZ OLSUN projesinde mahalle muhtarı Esra KURŞUN eşliğinde başlayan ve yeni normalleşme sürecinde ev hamınlarından ve semt sakinlerinden büyük taktir topladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığından farkındalık yaratacak proje..
Bu gün Balıkesir Karesi Belediyesi Adnan Menderes Mahallesinden start alan SEFANIZ OLSUN projesinde mahalle muhtarı Esra KURŞUN eşliğinde başlayan ve yeni normalleşme sürecinde ev hamınlarından ve semt sakinlerinden büyük taktir topladı.. Proje ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe “SEFANIZ OLSUN “ sloganıyla özümüze dönüyoruz..
Sosyal Medya ve iletişim araçları bu kadar yaygın değilken ne yapıyorduk biz acaba , var mı hatırlayanınız?!?
Semt sakini ev hanımları , ev işlerini tamamladıktan sonra akşam üzeri muhakkak evin avlusunda ya da kapı önüne serilen bir kilimin üzerinde yan tarafında ikamet eden komşularıyla günü değerlendirir,evlatları ile ilgili sorunlarını istişare eder hatta eş-kocaları ile ilgili belki de üç beş lafın belini kırıp günün stresini sokak kapısının önünde bırakırlardı..
Şimdi bu size basit belki de avam gelecek günlük rutin aslında ev hanımlarının sokakta ,kapı önünde bir nevi grup terapisi hali değil miydi?
Evin beyi ya da reisi haneye intikal ettiğinde evdeki hanımın bütün stresi sokaktaki Ayşe ablayla,Fatma bacıyla,Hacı teyzeyle,Melahat Yengeyle bir nefeste çay çekirdek eşliğinde uçup gitmemiş miydi?
Ve böylece konuşacak amiyane dır dırdan öte paylaşacak daha güzel zamanlar kalmıyor muydu aile için?
Oysa şimdilerde bu dijital icatlar her ne kadar sosyal olarak bizi yakınlaştırsa da aslında farkında olmadan özümüzden o bir o kadar uzaklaştırdı farkında olmadan..
Çevrimiçi duygudan yoksun zamanlarımızı çaldı.. Hatta çaldı bizi bizden bu çevrimiçi sosyal icatlar..
Şimdi bu kovid süreci bize neyi öğretti,neyi özletti diye sorsanız işte komşu komşunun külüne muhtaçtır, komşu anlat komşunun halinden minvalindeki ata yadigarı şu iki cümleyle özetlerim size..
Özümüze döndük,kendimizi bulduk.
Aile bir arada ANNE-ANA kanatları altında nasıl toplanırdı?Bunu hatırladık..
Kovid sürecini aslına bakarsanız en çok ve en iyi yöneten ev hanımları oldu.Hasta ya da pozitif olabilir aile yakınlarıyla günlerce karantinada can siperane evi ve süreci yöneten..
Alışveriş imkanları kısıtlı olduğu için yeniden ev üretimlerine başlayan mesela ev ekmeği üretimi yapan..
Okullar zorunlu olarak tatil olduğu için EBA destekli bile olsa evlerinde öğretmenlik yapan ev hanımlarımız..
İşte şimdi bu yeni normalleşme sürecinde yeni normal hayat şartlarında biz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi olarak Mahalle Muhtarlarımız ile birlikte mahalle mahalle ev hanımlarımızla yine o eski günlerde olduğu gibi SEFANIZ OLSUN diyerek dertleşip Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Yücel YILMAZ’ın selamlarını ve iyi dileklerini iletip hemhal oluyoruz..
SEFANIZ ,SEFAMIZ OLSUN! diyerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Yucel Yılmaz Başkanımızın selamını ve iyi dileklerini Balıkesir’deki tüm mahallelerimize ve evlerimize birebir ulaştırmayı hedeflediklerini bildirdi..