SERİN VE YAĞIŞLI HAVA UYARISI

0
849

Serin ve Yağışlı Hava Uyarısı
Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu ve açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın (Cuma) gece saatlerinde Kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu serin ve yağışlı havalara bırakması tahmin ediliyor.
Yarın akşam geç saatlerde Edremit Körfezi çevrelerinde ve gece saatlerinde Kıyı Ege’de, 5 Ekim Cumartesi günü ise Balıkesir’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların Kıyı Ege’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Yağışlı sistemin 6 Ekim Pazar günü bölgemizin kuzeyinde etkili olacağı, sonrasında Pazartesi günü bölgemizin kıyı ve kuzey kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
Bölgemiz genelinde halen mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi günü hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarı ve yer yer altına düşmesi bekleniyor.
Rüzgârın yarın Cumartesi günü bölge genelinde güney ve batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.