SPOR YAPAN SAĞLIKLI NESİL YETİŞİYOR

0
344
SPOR YAPAN SAĞLIKLI NESİL YETİŞİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi kapsamında Altıeylül İlçemizde bulunan Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda açılan güreş, dart ve basketbol çalışmaları yapan öğrenciler ile Karesi İlçemizde bulunan 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulundaki judo, masa tenisi ve taekwondo branşlarında antrenman yapan miniklerle buluştu. İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, proje kapsamında spor faaliyetlerini yürüten merkez ilçelerimizdeki okulların idareci, öğretmen ve  antrenörlerinden bilgi alarak öğrenciler ile sohbet etti.
Arıcıoğlu, “İlkokul ve ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında serbest zamanlarının,  spor, kültür ve sanat faaliyetleri ile değerlendirilmesinin sağlanması amacıyla Balıkesir Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda öğrenciler sporla buluşuyor. Öğrenciler ders bitiminde, çeşitli okullarda oluşturulan spor alanlarında görevli antrenör ve öğretmenler eşliğinde sporunu yaparak evine dönme imkanına kavuştu. Dönem boyunca dersleri ile meşgul olan çocuklarımız ve gençlerimizin, ders bitiminde de hem eğlenmeleri hem de spor yapmalarını sağlamış oluyoruz. İlimiz yetenekli sporcuların olduğu ildir. İnşallah katılan gençlerimiz arasından milli takıma kadar yükselecek yetenekler çıkar. Çocuklarını spora gönderen tüm anne ve babalara teşekkür ediyorum” dedi.
İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu ziyaretler sonunda; çocuklarımız için gerçekleştirilen projelerde sportif çalışmalara vermiş oldukları destek ve katkılarından ötürü, başta Valimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürlerimiz, öğretmen ve antrenörlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorum bırakın
İsminizi giriniz.