SUÇ MAKİNESİ JANDARMADAN KAÇAMADI

0
899

Suç Makinesi Jandarmadan Kaçamadı.
Yeni Suç Hazırlığında Suçüstü Yakalandı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile Yasadışı Ekim” olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar esnasında;
Edremit ilçesi Güre mahallesinde bir inşaatta bekçilik yapan M.Y. isimli şahsın inşaat alanında ikamet ettiği bekçi kulübesinin yanına kenevir ektiğine dair istihbarî bilgi elde edilmiştir.
M.Y. isimli şahıs hakkında yapılan araştırmalar ve istihbari çalışmalar sonucunda; şahsın il dışından geldiği, şüpheli tavırlar sergilediği, cezaevi firarisi olduğu ve “Sekiz ayrı Hırsızlık, iki ayrı Konut Dokunulmazlığını İhlal, iki ayrı Göçmen Kaçakçılığı, Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması, Belgede Sahtecilik, İftira” olmak üzere toplam  (15) ayrı suçtan arama kaydı olduğu tespit edilmiştir.
 Elde edilen istihbarî bilgiler doğrultusunda Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden; Edremit ilçesi ilçesi Güre mahallesinde bulunan ………. inşaat alanında M.Y isimli şahsın ikamet ettiği bekçi kulübesi ve eklentilerinde yapılan aramada; bekçi kulübesinin içerisinde (1000) gram kenevir tohumu, M.Y. isimli şahıs tarafından bekçi kulübesinin bitişiğine naylondan yapılan kulübe içerisinde (33) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.
Adli makamların talimatıyla bu olaylarla ilgili olarak M.Y. isimli şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup, hakkında yasal işlem başlatılmıştır.