SÜLEYMAN HADİ YİNE İYİSİN!

0
777

SÜLEYMAN HADİ YİNE İYİSİN!

26 milyon bütçe yalanına hangi sazanlar atladı?
Balıkesir’e algı operasyonu mu çekiyorlar?
6.8 milyon lira olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem bütçesini 26 milyon yalanı ile manipüle edip, algı operasyonu çekiyorlar
Balıkesir algı operasyonlarından kurtulamadı.

Son zamanlarda siyasi linç yapmak istiyorsanız algı operasyonlarını iyi yönetmeniz gerekiyor. Son günlerde başlatılan yargısız infaz ile Zekai Kafaoğlu’na karşı algı operasyonu yapılıyor. Türkiye Gazetesi köşe yazarı Süleyman Özışık Ankara’dan Balıkesir’in gündemini belirleme operasyonu çekiliyor. Büyükşehir adaylıklarının açıklanmasına günler kala yapılan siyasi linç girişimleri kim olursa olsun “etik” olmadığı ve gerçeği yansıtmadığı biliniyor.

Muhteşem(!) Süleyman’ın derdi nedir?

Türkiye Gazetesi köşe yazarı Süleyman Özışık’ın Balıkesir ilgisi Edip Uğur dönemine denk geliyor. Edip Uğur’un görevden alınacağını yazdıktan sonra Balıkesir’de verdiği yazarlık okulu adı altında konferanslar ve kestiği faturalar ile gündeme gelmişti. Aynı Özışık, son günlerde ortaya attığı asılsız bir iddia ile güne gündem oluşturarak, ağzı salya akan bazı fırsat düşkünlerine sahte malzeme temin ediyor. Büyükşehir Belediyesi kültür Sanat Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yazarlar okulu etkinliğine son verilmesinden sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesini hedef alan Özışık’ın bu etkinlik içinde yer alan yazarlardan olduğu öğrenildi. Büyükşehir’e kestiği 4 fatura da 35-40 bin lira karşılığı sohbet ettiği anlaşılıyor! Daha önceden de internet sitesi için 50 bin lira ödeme yapılan Özışık, Zekai Kafaoğlu’ndan aynı beklentilerine cevap alamayınca Ankara bağlantıları ile gündem yaratarak tamamen duygusal(!) bir yazı kaleme alarak yıpratmaya başladı.

Alışkanlık haline getirdiler!

Siyasi kimlik taşıyanları özellikle seçim dönemlerinde köşe sıkıştırmayı hedefleyenlerin gerçek niyetleri araştırma ile ortaya çıkıyor. Tek kalemde 50 bin lira internet sitesine ödeme yapılan ünlü yazar Süleyman Özışık’ın yaptığı gazetecilik ile bağdaşmazken, Balıkesir’de pusuya yatmış fırsata bekleyenler durumu fırsata çevirmek için hemen atladılar. Kim olursa olsun bu şekilde, haksız ve mesnetsiz yıpratmaların Balıkesir’e siyasi güvensizlik vereceği, bu gibi haksızlığı kim uğrarsa uğrasın doğruların kamuoyu ile paylaşılacağının altı çizildi.