TÜBİTAK BÖLGE FİNALLERİNE KATILACAK ÖĞRENCİLERLE KAHVALTI

0
960
????????????????????????????????????

TÜBİTAK Bölge Finallerine Katılacak Öğrencilerle Kahvaltı

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 25-28 Şubat 2019 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek TÜBİTAK Bölge Finaline katılmaya hak kazanan 27 projenin, danışman öğretmen ve öğrencileri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

22 Şubat 2019 Cuma günü saat 10.00’da Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Solak ve Hüseyin Aşık, danışman öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

HEDEFİMİZ ARTIK TÜRKİYE İLE DEĞİL DÜNYAYLA YARIŞMAK

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 27 tanesinin Balıkesir’imize ait olması bizler için büyük bir gurur. Bize yaşatmış olduğunuz bu gurur için hepinize teşekkür ediyorum.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında TÜBİTAK´ta kabul edilen proje sayılarımız 4 iken; 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 13; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 21; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 17; bu yıl, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 27’ye yükselmiş olması bizim için ayrı bir gurur. Balıkesir olarak hedefimiz artık Türkiye ile değil dünyayla yarışmak. Dünya ile yarışabilecek okullarımız, Dünya ile yarışabilecek öğretmenlerimiz, Dünya ile yarışabilecek öğrencilerimiz var. Sizlerin ilimizi ve okulunuzu TÜBİTAK’ta en güzel şekilde temsil edeceğinize yürekten inanıyor; başarılar diliyorum.” dedi.

BU BAŞARI, BALIKESİR’DE EĞİTİME ve BİLİME NE KADAR DEĞER VERİLDİĞİNİN BİR GÖSTERGESİ

Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK İl Temsilcisi Prof. Dr. Fatih Satıl da: “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, değerlendirme aşamasını geçerek sergileme aşamasına gelmenizden dolayı siz değerli öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi, İl Millî Eğitim AR-GE ekibini ve İl Millî Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum.  Gerçekten çok büyük bir başarı elde ettiniz. Bu başarı, Balıkesir’de artık eğitime ve bilime ne kadar değer verildiğinin de bir göstergesidir. Sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.

    22.02.2019

                                                                                                          Yakup YILDIZ

                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü