UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 4 KİŞİ TUTUKLANDI

0
999
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 4 KİŞİ TUTUKLANDI
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca  “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile Yasadışı Ekim” olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
S.Ç., H.Y., A.A. ve H.Y. isimli şahısların yılbaşında satmak amacıyla temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Balıkesir iline getireceği öğrenilmiştir. Yapılan takip sonucu adı geçen şahısların içerisinde bulunduğu 10 … …. plakalı otomobil Altıeylül ilçesi Halalca mahallesi girişinde durdurulmuş olup, Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 10 … …. plakalı otomobilde ve içerisinde bulunan S.Ç., H.Y., A.A. ve H.Y. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada; 560 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak haklarında yasal işlem yapılarak Adli makamlara sevk edilen  S.Ç., H.Y., A.A. ve H.Y. şüpheliler tutuklanarak Balıkesir Kapalı Cezaevine sevk edilmişlerdir.
Ayrıca Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Altıeylül ilçesi Karamanköy mahallesinde İ.Ş. isimli şahsın evinde yapılan aramada (5) adet ekstacy hap (sentetik uyuşturucu, F.İ. isimli şahsın evinde yapılan aramada (4) adet ekstacy hap (sentetik uyuşturucu) ele geçirilmiştir.
Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak İ.Ş. ve F.İ. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem yapılmıştır.