YARIŞ ORTAOKULU İZCİLERİNDEN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

0
1331
????????????????????????????????????

YARIŞ ORTAOKULU İZCİLERİNDEN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Altıeylül Yarış Ortaokulu İzci Grubu öğrencilerini makamında kabul etti.

Yarış Ortaokulu Müdürü Murat Özdemir, İzci Lideri Harun Koyuncu ve izci öğrencilerin hazır bulunduğu ziyarette İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, izci grubu öğrencileri ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Yarış Ortaokulu İzci Grubu Lideri Harun Koyuncu, yıl boyunca yapılan kamplar, faaliyetler ve düzenlenmesi planlanan kurslar konusunda müdürümüze bilgi verdi.

GENÇLİK ADINA BÖYLE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPILDIĞI İÇİN GURUR DUYUYORUM

“Tanrı’ya, vatanıma karşı görevlerimi yerine getireceğime, izcilik töresine uyacağıma, başkalarına her zaman yardımda bulunacağıma, kendimi bedence sağlam, fikirce uyanık ve ahlakça dürüst tutmak için elimden geleni yapacağıma şerefim üzerine ant içerim.” şeklindeki izci andının büyük mana taşıdığına dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “İlimizde gençlik adına böyle güzel çalışmalar yapıldığı için öncelikle gurur duyuyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “İzcilik; sizlere kurallara uymayı, adil olmayı, paylaşmayı, yenilgiyi kabul etmeyi öğretmekte; oba ve oymaklardaki demokratik işleyiş, sosyal gelişiminize yardımcı olurken iyi bir vatandaş olabilme yolunda ilerlemenize de önemli katkıda bulunmaktadır. Bu anlamda içinde bulunduğunuz kulübü çok önemsiyorum. Sizlerin değerlerimizle donanmış birer izci olacağınıza yürekten inanıyor; her birinizi tebrik ediyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’a, Yarış Ortaokulu İzci Grubu öğrencileri tarafından Çanakkale Bilinç Kampından getirilen hediyelerin takdim edilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

 

Yakup YILDIZ

İl Millî Eğitim Müdürü