KARESİSPOR KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

0
939

KARESİSPOR KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Balıkesir’in Türkiye Basketbol Ligi’ndeki temsilcisi Karesispor, ligin 3. haftasında Mamak Belediyesi Yeni Mamak Spor’u 102-92 mağlup ederek 3’te 3 yaptı. Karesispor, ligin ilk üç maçında rakip potalara tam 327 sayı göndererek maç başına 109 sayı ortalamasıyla mücadele ediyor.

Karşılaşmaya iki ekip de tempolu başladı. Farkı açmaya çalışan Mamak Belediye’ye Karesispor, Hazer Avcı ile cevap verdi. Temponun ardından çeyrek sonunu daha iyi geçiren Karesispor, yakaladığı 12-0 seriyle farkı açtı ve ilk çeyreği 29-20 önde tamamladı.

Savunmaların sertleştiği ikinci çeyrekte ilk dakikalar iki ekipte isabet bulamadı. Hücumda bu dakikalarda Karesispor, istediğini yansıtamasa da üç sayı çizgisinden daha yüzdeli olmasıyla farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Son bölümde iyi reaksiyon gösteren Mamak Spor, farkın daha da açılmasını önledi. İkinci çeyrek 53-39 Karesispor üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğin başında Mamak Belediye Baş Antrenörü Faruk Beşok oyundan diskalifiye edildi. Oyunun daha da sertleştiği bu çeyrekte Karesispor, farkı yakalayarak ritmini sürdürdü. Panik butonuna basarak zorlama atışlara yönelen Mamak da ise işler iyice zorlaşmaya başladı. Üçüncü çeyrek 81-62 Karesispor’un üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe Mamak Belediye, genç oyuncusu Erkan Yılmaz’ın sahaya koyduğu enerjinin etkisiye daha istekli ve tempolu başladı. Arka arkaya 4 üçlük kaydederek skoru 86-74’e getirdiler. Molaya giden Karesispor, Hazer Avcı ve Gipson”un kritik sayılarıyla dönerek rakibini geri püskürttü. Karşılaşmayı Karesispor 102-92 kazandı.

Karesispor da Gipson 32 sayı, 15 ribaund ve Hazer Avcı 28 sayı, 8 ribaundla galibiyetle etkili rol oynadılar. Mamak da ise Neal 29 sayı, 9 asist ve Erkan Yılmaz 19 sayı, 8 ribaundla karşılaşmanın öne çıkan isimleri oldular.

THOMAS GİPSON: DAHA DA İYİ OLACAĞIZ

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Thomas Gipson, “İyi oynadık. İlk yarıdan sonra biraz tembelleştik. Fakat bunun üzerinde çalışarak daha da iyi olacağız. Bundan sonra dört çeyrekte böyle oynayacağız” dedi.

GENCER BAYTİMUR: SADECE KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM

Mücadelenin sonrasında basın toplantısında konuşan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Galibiyetle ilgili hiç mutlu olmadığımı ifade etmek isterim. Çünkü bu salona gelip ilk yarıdaki basketbolu izleyen seyircilere ikinci yarıdaki bu çirkin basketbolu izletmememiz gerekiyordu. Bu önümüzdeki maçlar içinde bizlere bir uyarı. Biz bu uyarıyı kaybetmeden almış sayıyoruz kendimizi. Çünkü deplasmanda böyle kötü oynayarak kazanmamıza imkan yoktu. Bizim kendi yaptığımız hatalardan bugün ders almamız lazım. İlk yarı farklı bir takım, ikinci yarı farklı bir takım oldu. Tabii ilk yarıyı farklı önde bitirmenin getirdiği bir rehavet var. Bu ne yazık ki bizim üçüncü periyot sendromlarımız haline geliyor biraz. Fark oluyor devrede ister istemez oyuncu psikolojisi nasılsa kazandık psikolojisiyle düşüyor. Ama biz güzel basketbol seyrettirmek istiyoruz. Bugün sadece kazandığımız için mutluyum.”